Medycyna estetyczna. Czym jest piękno?

Medycyna estetyczna to dyscyplina medyczna, której zadaniem jest zwiększenie atrakcyjności fizycznej pacjentów, poprawa ich samooceny oraz polepszenie jakości życia. Zainteresowanie tą dziedziną nauki wzrasta z roku na rok, a w ostatnich latach można zaobserwować szybki rozwój jej technik.
W książce „Medycyna estetyczna. Podręcznik dla studentów kosmetologii” szczegółowo omówiono cechy starzejącej się skóry, a także czynniki regulujące ten proces. Kolejne rozdziały poświęcono technikom stosowanym w medycynie estetycznej, w tym nieinwazyjnemu odmładzaniu twarzy i rąk wraz z protokołami wykonywania poszczególnych zabiegów.
Autorzy opisali również zabiegi chirurgii plastycznej wykonywanej w celu korekcji wyglądu głowy, tułowia oraz kończyn, elementy chirurgii bariatrycznej, abdominoplastykę, lifting oraz zastosowanie implantów.
Niezwykle interesującym fragmentem pracy jest zastosowanie laserów, a także leczenie defektów dermatologiczno-estetycznych takich jak blizny, bliznowce, rozstępy i tatuaże. W książce nie zabrakło miejsca na prezentację działań z zakresu stomatologii estetycznej.
Tytuł jest kompleksowym źródłem informacji dla kosmetologów i osób szkolących się z zakresu medycyny estetycznej opracowanym przez profesjonalistów.
Niewątpliwą zaletą książki są ryciny przedstawiające mechanizmy przeprowadzania zabiegów.
Dr hab. med. Andrzej Przylipiak, prof. UMB, kierownik Samodzielnej Pracowni Medycyny Estetycznej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku:
Podręcznik zawiera opracowanie najistotniejszych zagadnień z tej dziedziny, zebranych w formie praktycznych informacji. Pragnęliśmy także oddać do Państwa rąk pozycję, która w kompetentny sposób informuje o możliwościach terapeutycznych oraz pojedynczych działach i metodach zabiegów z zakresu medycyny i chirurgii estetycznej.
Prof. dr hab. med. Elżbieta Krajewska-Kułak:
Książka napisana jest językiem prostym, przystępnym, zawiera niezbędną ilość treści merytorycznych, pozwalających na zdobycie odpowiedniej wiedzy, a zamieszczone ryciny i fotografie z pewnością ułatwią zrozumienie prezentowanych treści. Gwarancją wysokiego poziomu podręcznika jest także skład autorski, mający duże doświadczenie w zakresie medycyny estetycznej i reprezentujący renomowane ośrodki naukowe, takie jak Uniwersytet Medyczny w Białymstoku, Uniwersytet Medyczny w Łodzi, Gdański Uniwersytet Medyczny, Collegium Medicum w Bydgoszczy Uniwersytet Mikołaja Kopernika, Wojskowy Instytut Medyczny w Gdyni oraz Uniwersytet Warmińsko – Mazurski w Olsztynie, Klinikę Ambroziak w Warszawie, Klinikę Estetica Nova w Warszawie, Instytut Yonelle w Warszawie, Podyplomowa Szkoła Medycyny Estetycznej w Warszawie, Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Płocku.
 
Książkę możesz kupić TUTAJ:
 
Dodano: 2017-09-13

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Żeby dodać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować