Europejski Tydzień Profilaktyki Nowotworów Głowy i Szyi

W dniach 18-22 września, w Polsce, podobnie jak w innych krajach Europy, obchodzimy Europejski Tydzień Profilaktyki Nowotworów Głowy i Szyi.
Tegoroczne hasło Tygodnia brzmi: „Wspieramy jakość życia chorych po leczeniu nowotworów głowy i szyi”.
W ramach wydarzenia w całej Polsce przeprowadzane będą bezpłatne badania – wejdź na stronę internetową Ogólnopolskiego Programu Profilaktyki Nowotworów Głowy i Szyi www.oppngis.pl i znajdź ośrodek w swoim województwie, gdzie wykonywane są takie badania.
Europejski Tydzień Profilaktyki Nowotworów Głowy i Szyi realizowany jest w ramach międzynarodowej kampanii Make Sense, którą zainicjowało i prowadzi EHNS w ścisłej współpracy ze środowiskami medycznymi oraz stowarzyszeniami pacjentów.
Kampania Make Sense, prowadzona przez European Head and Neck Society (EHNS), ma na celu podniesienie świadomości na temat nowotworów głowy i szyi, długofalowo poprawiając wyniki leczenia poprzez: edukację, zwracanie uwagi na wczesne objawy choroby i ewentualne skierowanie na multidyscyplinarne leczenie.
Wczesne rozpoznanie jest podstawą skutecznego leczenia nowotworów głowy i szyi w wielospecjalistycznych ośrodkach. Skuteczna opieka po leczeniu może ułatwić powrót pacjenta do aktywności społecznej, zmniejsza szansę wystąpienia wznowy, oraz co najważniejsze, sprzyja poprawie wyników leczenia.
Pomysłodawcą polskiej edycji Europejskiego Tygodnia Profilaktyki Nowotworów Głowy i Szyi jest prof. zw. dr hab. med. Wojciech Golusiński.
Wejdź na stronę Ogólnopolskiego Programu Profilaktyki Nowotworów Głowy i Szyi www.oppngis.pl i zapoznaj się ze szczegółami dotyczącymi kampanii!
Źródło: materiały prasowe i aktualności Ogólnopolskiego Programu Profilaktyki Nowotworów Głowy i Szyi dot. Tygodnia Profilaktyki
 
Dodano: 2017-09-18

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Żeby dodać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować